Protestantse kerken

Home Protestantse Ker

De site van de Protestantse Kerk in Nederland. Doorgaan naar hoofdinhoud Kerken geven eigen invulling aan Nationale Herdenking - Om elkaar te begrijpen, moet. Op woensdag 6 maart, Aswoensdag, is de Veertigdagentijd begonnen. We zijn op weg naar Pasen, het feest van hoop en opstanding. De Haagse protestantse kerken organiseren de komende weken extra momenten van inkeer en bezinning. lees meer Ā

Rotterdamse kerken beijveren zich voor een nieuwe vorm van Studentenpastoraat 'nieuwe stijl' na het emeritaat van de vorige studentenpastor. Van meet af aan is het de intentie om zoveel mogelijk kerken te betrekken bij dit project Protestantse kerken verschillen per stroming in de hoeveelheid aan versiering. Binnen het lutheranisme is vaak wel plaats voor versieringen als muurschilderingen, binnen het calvinisme is dit veel minder het geval (Sola Scriptura) The latest Tweets from ProtestantsAmsterdam (@protestants020). Onze kerken en pioniersplekken zijn door heel Amsterdam te vinden. De Protestantse Kerk Amsterdam, een kerk met lef en liefde voor de stad #zielsgelukkig Algemeen. Van 26 oktober 2018 tot en met 30 januari 2019 bood de Protestantse Kerk Den Haag kerkasiel aan het Armeense gezin Tamrazyan, dat al negen jaar in Nederland woont en met uitzetting werd bedreigd De hervormde en lutherse kerken fuseerden in 1824 op last van koning Willem I. Nog later kwamen er nog andere protestantse kerken, zoals de methodistische, de gereformeerde en de gereformeerd-vrijgemaakte

Protestantse Kerk Den Haa

 1. Protestantse kerken in Amsterdam. De Binnenwaai Ed Pelsterpark 2, 1087 EJ Amsterdam, Nederland. Lees meer. Elthetokerk Javastraat 118, 1094 HP Amsterdam, Nederland
 2. De Verenigde Protestantse Kerk in Belgiƫ Jannica de Prenter komend predikant in Brugge De kerntaak van iedere predikant: een leven van studie en meditatie, en de opdracht om steeds met de Bijbel onderweg te gaan, en ze te vertalen naar deze tijd
 3. Protestantse gemeenten zijn kerkgemeenten waar op lokaal vlak daadwerkelijk een fusie heeft plaatsgevonden tussen hervormde gemeenten en/of gereformeerde kerken en/of evangelisch-lutherse gemeenten. In plaatsen waar een protestantse gemeente verscheidene kerkgebouwen omvat zijn vaak binnen de gemeente wijkgemeenten georganiseerd
 4. Onze kerken in Amsterdam: Keizersgrachtkerk, Noorderkerk, Oudekerkgemeente, Westerkerk, Nieuwendammerkerk, Bethelkerk, De Ark Noord, De Binnenwaai, Elthetokerk.

Protestantse Fondsen Hom

 1. Op 30 september 1978 zet de constituerende Synodevergadering van de Verenigde Protestantse Kerk in Belgiƫ het licht op groen, nadat de synoden van de Hervormde Kerk van Belgiƫ, de Protestantse Kerk van Belgiƫ en de Classis van de Gereformeerde Kerken in Belgiƫ plechtig de voorbereidingsperiode afgesloten hebben
 2. De Protestantse Kerk in Nederland staat voor betrokkenheid op God, op elkaar en op de wereld - 2,1 miljoen leden - Ruim 1800 kerken - Officieel youtubekanaa
 3. Protestantse Kerk in Nederland, Utrecht, Netherlands. 10,827 likes Ā· 326 talking about this. Komende zondag staan veel kerken stil bij de situatie door het.
 4. En dat iedereen die in Jezus gelooft in de hemel komt. En dit is precies waarom veel kerken die de Bijbel wel begrepen hebben de regenboogvlag heisen: iedereen ongeacht wat dan ook is welkom bij God. Niemand is beter of slechter dan een ander
 5. kerken die door de staat werden erkend en bijgevolg gesubsidieerd. De synode van de Bond van Protestantse Evangelische Kerken werd door de Belgische over-heid erkend als de enige vertegenwoordiger van de protestantse kerken in Belgiƫ. In 1844 werd door de leden van de Bond van Protestantse Evangelische Kerken
 6. Welkom op de website van de Protestantse kerken van Geldermalsen. Het dorp Geldermalsen ligt midden in de prachtige Betuwe in Gelderland. De Protestantse kerken van Geldermalsen bestaan uit twee gemeenten, namelijk: Hervormde Gemeente Geldermalsen en Gereformeerde Kerk Geldermalsen. De twee gemeenten opereren zelfstandig

Protestantisme - Wikipedi

 • Protestantse kerken in de stad hijsen vanmiddag de regenboogvlag als statement tegen de zogeheten Nashville-verklaring. De kerken willen het signaal afgeven dat iedereen met welke geaardheid dan.
 • atie in het land- gaan in 2013 verder als Ć©Ć©n kerk: de Verenigde Protestantse Kerk van Frankrijk
 • Sinds september 2018 kerken we in het vernieuwde kerkgebouw aan de Europaweg 116, de Dorpskerk te Schoonebeek. Als Protestantse Gemeente Schoonebeek willen wij een gastvrije gemeenschap zijn, waar mensen geborgenheid, veiligheid en zorgzaamheid ervaren maar ook openheid, ruimte en respect.We ondersteunen elkaar en anderen, die we op ons pad.

ProtestantsAmsterdam (@protestants020) Twitte

 1. Ook de kerken lopen mee in de landelijke klimaatmars op zondag 10 maart. Ds. Ontvang de wekelijkse nieuwsbrief van de Protestantse Kerk. Emailadres. Meer van de.
 2. De Nieuwe Kerkgemeente is de gewone wijkgemeente in de Protestantse Gemeente Middelburg met 3 vierplekken. Nieuwe Kerk, Hofpleinkerk en De Hoeksteen. De Ontmoeting. Wijkgemeente De Ontmoeting behoort tot de Protestantse Kerk in Nederland (PKN) en is een Hervormde wijkgemeente van bijzondere aard binnen de Protestantse Gemeente Middelburg
 3. Vlaardingse PKN kerken en DMC. Welkom op de website van de Protestantse Gemeente te Vlaardingen. Over ons De Protestantse Gemeente Vlaardingen bestaat ui
 4. De Protestantse Kerk Gouda is een rijkgeschakeerde kerkelijke gemeente, iedereen kan aansluiting zoeken bij de wijkgemeente waar hij of zij zich het meeste thuis voelt. Kerkdiensten en Vieringen U bent van harte welkom in een van onze kerken

Naast berichten van de kerken en uit de samenleving vormt de wekelijkse kerkdienst uit Ć©Ć©n van de deelnemende kerken uit de regio een vast onderdeel (Geleen en Urmond zijn de twee protestantse van de nu twaalf deelnemers). De productie en redactie worden verzorgd door LOS Protestantse kerken in Alblasserdam In Alblasserdam vormen de wijkgemeenten Grote kerk, Ichthuskerk en Ontmoetingskerk samen van oudsher de Hervormde Gemeente Alblasserdam. Met de Havenkerk (Gereformeerde kerk) is de Protestantse Gemeente Alblasserdam (PGA) gevormd WELKOM. Namens de Protestantse Gemeente te Wageningen (PGtW) heten wij u van harte welkom op onze website! Hier vindt u actuele informatie over onze gemeente, zoals kerkdiensten en activiteiten, evenals informatie over de diverse commissies die binnen onze gemeente actief zijn, de kerkgebouwen en routebeschrijvingen Protestantse Gemeente Apeldoorn. 237 likes. De Protestantse Gemeente Apeldoorn is de verzameling van Protestantse Kerken in Apeldoorn. Graag willen we.. De Protestantse Gemeente Ede is aangesloten bij de Protestantse Kerk Nederland en bestaat uit vijf wijkgemeenten. In de Rietkampen is er een verbintenis met de Samenwerkende Kerken: het Kerkelijk Centrum EmmaĆ¼s

Video:

Reliweb CuraƧao - Protestantse kerken

 • Welkom op de website van de Protestantse Gemeente Rijswijk * Dat welkom geldt voor u als vaste bezoeker, gericht op zoek naar informatie. * Het geldt voor u die bij toeval op onze site terecht gekomen bent
 • Vacation Hotels in Kerken Germany. Book Kerken Germany Hotel Now&Save
 • aties en de erkende organisaties te vertegenwoordigen, op grond van de geloofsbelijdenis van de World Evangelical Alliance
 • De Grote of Jacobijnerkerk. De Grote of Jacobijnerkerk is de oudste en bouwkundig belangrijkste kerk van Leeuwarden. Al meer dan zeven eeuwen lang ontmoet men elkaar in dit indrukwekkende monument
 • Veel van bovengenoemde kerken werken samen in de Raad van Kerken Lees meer: www.raadvankerken.nl Website Protestantse Gemeente Soest, aangesloten bij de Protestantse Kerk Nederland
 • Via Kerkomroep Nederland kunt u thuis deelnemen aan de kerkdiensten van uw wijkgemeente of van andere kerken in Gouda. Kerkradio/kerktelefoon is voor gemeenteleden die de kerk niet meer kunnen bezoeken door bijvoorbeeld een langdurige ziekte of ouderdom

19:30 Zin in Film @ Diverse kerken. Zin in Film @ Diverse kerken. mrt 8 @ 19:30 - apr 12 @ 20:30 De Protestantse wijkgemeente Amerongen is een veelkleurige. maandag 1 april 19:30 uur - 20:30 uur - Postwijck, Rijksstraatweg 29, Baambrugge. Gebed voor de Venen. De avond van de 1e maandag in de maand is er 'Gebed voor de Venen': gezamenlijke voorbede en dankzegging door christenen uit verschillende kerken en kernen in De Ronde Venen De website van de Protestantse Kerken in Ommen, Witharen en Vinkenbuurt. 'Dan draagt mij Uw muziek' G oedemorgen, welkom allemaal in de kerk in Vinkenbuurt op 24 maart voor de ontmoetingsdienst/ zangdienst Stichting Vrienden van de Verenigde Protestantse Gemeente Bonaire(VPGB) De Stichting wil de Protestantse Gemeente op Bonaire materieel zowel als immaterieel ondersteunen. Die steun is vooral nodig sinds

Protestantse Kerk Amsterda

De Protestantse Kerk in Nederland (PKN) vindt dat het CDA zich als christelijke partij in moet zetten voor een nieuwe kinderpardonregeling. Vandaag is het CDA-partijcongres in Groningen. Intussen houden 150 dominees een estafettekerkdienst in Den Haag om de uitzetting van een Armeens gezin te voorkomen In het Protestantisme bestaan vele vertakkingen zoals : de Pinkstergemeente , de Ichtusgemeente , de Verenigde Protestantse Kerk van Belgiƫ , de Protestantse Kerk van Nederland , de vele Gereformeerde en Hervormde kerken , de Broedergemeente , de Evangelische Kerk , de Anglicaanse Kerk , de Methodistische Kerk enz.

Het is, na een toenaderingsproces van tientallen jaren, op 1 mei 2004 ontstaan uit een fusie van de drie Samen op Weg-kerken de Nederlandse Hervormde Kerk, de Gereformeerde Kerken in Nederland en de Evangelisch-Lutherse Kerk in het Koninkrijk der Nederlanden Dit geloof wordt in het algemeen Sola Scriptura genoemd. Het is Ć©Ć©n van de Vijf Sola's (sola is Latijn voor alleen) die uit de Protestantse Reformatie voortkwamen als samenvattingen van enkele van de belangrijkste verschillen tussen Katholieken en Protestanten Note: Citations are based on reference standards. However, formatting rules can vary widely between applications and fields of interest or study. The specific requirements or preferences of your reviewing publisher, classroom teacher, institution or organization should be applied The latest Tweets from Protestantse Kerk in Nederland (@PKNnl). De Protestantse Kerk is vindplaats van geloof, hoop en liefde. Nederlan Protestantse Gemeente Breda Wie Breda binnenrijdt, is ongetwijfeld telkens weer onder de indruk van de Grote Kerk. Onze Grote Kerk is al vele eeuwen symbool voor het protestantse gemeenteleven in Breda. In de zomermaanden en op kerkelijke hoogtijdagen komen we als gehele Protestantse Gemeente Breda bij elkaar in deze prachtige kerk

Homepagina - Verenigde Protestantse Kerk in BelgiĆ

Protestantse gemeente te Goutum c.a. Kerst 1983, een bijzonder project gaat van start; het Aanloophuis van de kerken in Leeuwarden wordt geopend! Nu, 35 jaar. Ook de heel kleine Protestantse kerken hebben dus vrijheid van aanwezigheid en van spreken. Het algemene woord voor Protestants is in het Italiaans evangelico, dus bijv. Chiesa evangelica (Protestantse kerk)

Van harte welkom op de website van de protestantse kerk in Emmer-Compascuum. Wij zijn een kerkgemeente die op een veelkleurige manier vorm en inhoud wil geven aan haar geloof. Hierin is plaats voor verschillende vormen van geloofsbeleving. Op deze site kunt u iets meer over ons te weten komen De Protestantse kerk in Brussel maakt deel uit van de kerken van de Reformatie. Als zodanig staat zij in de wereldwijde beweging die in de Geest van Jezus kerk wil zijn. De 'muur van de reformateurs' in GenĆØve: Guillaume Farel, Johannes Calvijn, Theodorus Beza en John Knox Protestantse gemeente Dieren. Informatie over erediensten, de kerk, predikanten, activiteiten en nog veel meer

Van de predikant - In de Paas-stemming? Van de predikant - In de Paas-stemming? Het is altijd weer even inkomen: om in de sfeer en bezinning van de veertigdagentijd te geraken De protestantse kerken in Apeldoorn nemen afstand van de Nashville-verklaring die de afgelopen dagen veel ophef heeft veroorzaakt in Nederland. De Protestantse Gemeente Apeldoorn heeft 'met. Iedereen welkom! Bij de Gereformeerde kerk hoort iedereen erbij en is iedereen welkom, ongeacht ras, geaardheid of afkomst, schrijft de kerkenraad in het Nieuwsblad Geldermalsen naar aanleiding van de Nashville-verklaring De protestantse gemeente Drachten heeft maandag besloten haar kerkgebouwen De Arke en Menorah af te stoten. Het voorgenomen besluit daartoe was al in september 2018 genomen. De Grote Kerk, de.

Video: Protestantse Kerk in Nederland - Wikipedi

Kerken - Protestantse Kerk Amsterda

Op de Kerkdrukwerk site van de Protestantse Kerk Nederland kunt u voor uw gemeente een ruime selectie aan materialen bestellen. Deze materialen zijn allemaal voorzien van het logo van uw gemeente volgens de richtlijnen van de Protestantse Kerk. U kunt de meeste producten personaliseren voor uw gemeente. Klik hier voor meer informatie Protestantse Gemeente te Wageningen. De Protestantse Gemeente te Wageningen (PGtW) is sinds januari 2007 een verenigde plaatselijke gemeente van de Protestantse Kerk in Nederland en telt ongeveer 4700 geregistreerde leden Protestantse Gemeente Ezinge Platform Kerken Westerkwartier. 1. Inleiding 2. Symposium 3 nov. 3. Eenzaamheid ANCA project. Jongeren zien om naar ouderen 4.

Constitutie & Kerkorde - Verenigde Protestantse Kerk in BelgiĆ

De Protestantse Kerk staat voor betrokkenheid op God, op elkaar en op de wereld. De kerk ontstond op 1 mei 2004 uit de vereniging van drie kerkgenootschappen: de Nederlands Hervormde Kerk, de Gereformeerde Kerken en de Evangelisch-Lutherse kerk. De voorloper was het proces Samen op Weg. De Protestantse kerk telt bijna 1,9 miljoen leden (stand. Het gebedshuis van protestanten is een kerk. Zij komen daar op zondag bij elkaar. Ze luisteren naar verhalen uit de bijbel en de preek van de dominee Welkom op de website van de Verenigde Protestantse Gemeente van CuraƧao lid van de Wereldraad van Kerken (World Council of Churches,. Over ons Visie en missie. De gezamenlijke basis van waaruit wij Protestantse Gemeente in Delft willen zijn is verwoord in de Kerkorde van de PKN en herkennen wij in het gezamenlijk geloof dat God, onze Schepper, in Christus de wereld met Zichzelf verzoende (2 Kor.5:19)

Iedere zondagochtend ben je van harte welkom in onze beide kerken. Kerkdiensten. Zoekt en gij zult vinden. Protestantse Gemeente Leiderdorp van Poelgeestlaan 2. Protestantse Kerken Nederland De Protestantse Gemeente Arnhem is onderdeel van de Protestantse Kerken in Nederland en lid van de Raad van Kerken Arnhem in Arnhem. Meldpunt seksueel misbruik Helaas komt seksueel misbruik ook voor binnen de Protestantse Kerk

INLIA voorziet, samen met vrijwilligers uit honderden kerken, maatschappelijke organisaties en gemeentebesturen, dakloze vreemdelingen van hulp. Nieuws - Gezin Tamrazyan mag in Nederland blijven - door Karel Junghei Klik op het logo voor de website van de Protestantse Kerk Nederland. 2 e Paasdag 22 april nodigt de Raad van Kerken u uit voor het jaarlijkse paasontbijt in de.

Protestantse Kerk in Nederland - YouTub

 • Hartelijk welkom op de website van de Protestantse Gemeente Tiel. Een open geloofsgemeente in beweging, met oog en oor voor elkaar en onze samenleving. Deze website geeft u een indruk over de mogelijkheden die de kerk biedt, of wat onze gemeenschap voor u zou kunnen betekenen
 • Protestantse kerken staan niet bekend om hun overdadige inrichting of decoratie. De 'Beeldenstorm' heeft het beeld voor eeuwen bepaald. Toch getuigt de inrichting van veel oude kerken sinds de Reformatie van thema's uit het dagelijks en geloofsleven in voorbije eeuwen
 • Nieuwe Graanmarkt 8 1000 Brussel BelgiĆ«. De Protestantse Kerk Brussel is als Belgische gemeente niet voluit lid, maar heeft zich geassocieerd met Kerken met Stip met het oog op samenwerking bij doorverwijzingen van mensen, - ook over de grenzen heen -, binnen het Nederlandse taalgebied
 • Als gemeente van de Alexanderkerk behorend tot de Protestantse Kerk in Nederland (PKN) betreuren wij de liefdeloze en onwaardige toon van het Nashville Manifest. Wij nemen met overtuiging afstand van wat het manifest in onze ogen op een eenzijdige en uitsluitende manier verwoordt

Protestantse Gemeente Wesepe. Wesepe is een kerkdorp in de gemeente Olst Wijhe gelegen tussen Deventer en Raalte. Het letterlijke en figuurlijke middelpunt van Wesepe is het unieke kerkje uit de veertiende eeuw, de Nicolaaskerk aan de Kreikenlaan Vacature: Voorzitter Protestantse Diaconie Utrecht (PDU) KERKNIEUWS PGU reactie op schietpartij: Haat is nooit het antwoord Wijn- en spijsavond (30 maart, Jacobikerk) Evensong, publiekslezing met Rowan Williams (4 april, Gertrudiskathedraal

Welkom! Wie op zoek is naar mensen die op een eigentijdse manier zich openen voor elkaar en voor de verhalen van de bijbel, zal zich in onze Protestantse gemeente zeker thuis voelen Want beide kerken lenen zich hiervoor uitstekend. Maar ook kunnen we zo deze twee cultuurhistorische monumenten voor Boxtel en omgeving promoten. Voor uitvoeringen in de Protestantse Kerk werkt Klassiek in de Kerken samen met de Protestantse Gemeente Welkom op de site van de Protestantse Kerk - Gent Centrum. Graag laten we je hier kennismaken met onze kerk en met het leven dat wij leiden Welkom op de website van de Protestantse Gemeente Halsteren/Nieuw-Vossemeer. Onze gemeente beschikt over twee heel bijzondere kerken, Hierboven ziet u een foto van beide kerkgebouwen. U bent van harte welkom tijdens de kerkdienst op zondagmorgen of bij activiteiten die door de week worden gehouden

Protestantse Kerk in Nederland - Home Faceboo

 • De Protestantse Kerk in Nederland is nog betrekkelijk jong: op 1 mei 2004 verenigden de Nederlandse Hervormde Kerk, de Gereformeerde Kerken in Nederland en de Evangelisch-Lutherse Kerk zich officieel tot de Protestantse Kerk in Nederland
 • Protestantse kerken hijsen regenboogvlag tegen Nashville
 • Protestantse Kerken Geldermalse
 • Protestantse Gemeente Schoonebeek - Protestantse Gemeente

Klimaatmars, klimaatlied, klimaatgebed Protestantse Ker

 • Welkom - Protestantse Gemeente Middelbur
 • Protestantse Gemeente Vlaardinge
 • Start - Protestantse Kerk Goud
 • Protestantse ker
 • Protestantse Kerken in Alblasserda
 • Protestantse Gemeente te Wageninge
 • Protestantse Gemeente Apeldoorn - Home Faceboo

Video: Protestantse Gemeente Ed

Leave a comment

Het e-mailadres wordt niet gepubliceerd. Vereiste velden zijn gemarkeerd met *